3 praktyczne wskazówki, jak zaaranżować ogród w stylu skandynawskim

Co wyniknie z połączenia trzech składników: minimalizmu, praktyczności i stylowości? Prawidłowa odpowiedź to… styl skandynawski. Z uwagi na fakt, że jest on wyjątkowo często i chętnie wybierany przy aranżacjach mieszkań oraz ogrodów, podpowiemy, czego nie może zabraknąć w przestrzeni w stylu nordyckim.

Wygodne, funkcjonalne meble

Czy wygoda i prostota mogą iść w parze? Zdecydowanie tak! A w szczególności w ogrodzie w stylu skandynawskim. Meble, które bezdyskusyjnie powinny się tam znaleźć to wygodny zestaw składający się z kanapy, foteli i stolika. Wszak ogród powinien być miejscem, gdzie nie tylko wypoczniemy, ale także spędzimy czas z rodziną, przyjaciółmi. Doskonałym wyborem są meble ogrodowe wykonane z wytrzymałego i stylowe rattanu. Można je kupić na przykład w sklepie. Wspaniale prezentują się również nieco droższe acz bardzo oryginalne meble z drewna mango. Dopełnienie mebli mogą stanowić miękkie poduszki i koce, które dodadzą przytulnego charakteru i sprawią, że każda chwila na tarasie, w ogrodzie będzie wyjątkowa!

Jasne kolory

O ile w ogrodzie o aspekt przestronności raczej nie musimy się martwić, o tyle nie oznacza to, że nie powinniśmy tam uwzględnić jasnych barw, tak bardzo charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. Beż, szary, biały, pastelowy to kolory, które bezdyskusyjnie powinny pojawić się pod postacią dodatków czy na przykład elementów, z których zrobiona jest nawierzchnia tarasu. Mile widziane jest jasne drewno.

Naturalna zieleń

Obowiązkowo w ogrodzie w stylu skandynawskim powinny znaleźć się iglaki. Jeśli chodzi o roślinność, to warto postawić na naturalność. Mimo, że styl skandynawski jest z zasady uporządkowany, to jednak w tym przypadku najważniejszy jest naturalny efekt.

Copywriter

Copywriter

autor