Korzyści wynikające z używania lampy ulicznej LED

lampa uliczna

W każdym mieście władze muszą zapewnić skuteczny system oświetleniowy. Ma to znaczenie nie tylko po zapadnięciu zmroku, ale również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Tradycyjne lampy uliczne są skomplikowane w montażu oraz generują duże zużycie prądu. Energię elektryczną można jednak zaoszczędzić przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Prosta i tania instalacja

Klasyczny sposób oświetlenia wymaga dostosowania terenu do wymagań instalacji elektrycznej. Wymaga to ponoszenia bardzo dużych kosztów, dlatego w wielu miejscach drogi nie są w dostatecznym stopniu doświetlone. Dotyczy to zwłaszcza ulic stosunkowo nowych, gdzie mieszkańcy wprowadzili się niedawno. Montaż lamp ulicznych musi być zaplanowany z wyprzedzeniem. Zarówno koszty, jak i czas instalacji można znacznie zmniejszyć przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia, jaką jest lampa uliczna LED. Instalacja nie wymaga skomplikowanego podłączania do infrastruktury miejskiej. Jest to możliwe z uwagi na fakt, że tego typu lampy mogą być zupełnie niezależnymi urządzeniami działającymi autonomicznie.

Funkcjonalność dostosowana do potrzeb

Nowoczesna lampa uliczna LED jest wyposażona w panele solarne, dzięki którym promieniowanie słoneczne może być przekształcane w energię elektryczną. Oczywiście nie oznacza to, że lampa może działać tylko w dzień. Wiele modeli posiada wbudowane akumulatory, które w ciągu dnia zostają naładowane do takiego poziomu, aby w nocy można było zapewnić skuteczne oświetlenie. Ze względu na charakterystykę pracy, lampy LED pozwalają na dobre doświetlenie rozległego terenu bez potrzeby używania dużych ilości prądu. W praktyce urządzenia mogą działać bez przerw nawet przez kilka dni.

Sprawność i oszczędności energii

Jak wszystkie elementy infrastruktury drogowej, lampa uliczna LED musi być utrzymywana w dobrym stanie technicznym. Powinna być regularnie czyszczona i w szczególności dotyczy to panelu słonecznego. Od jego stanu zależy efektywność działania urządzenia. Lampa uliczna LED może być wyposażona w czujniki, dzięki którym światło będzie uruchamiane po zapadnięciu zmroku i wyłączane, gdy w otoczeniu pojawi się znowu większą ilość światła. Dzięki temu uniknąć można codziennej obsługi lamp, która jest ograniczona do weryfikacji sprawności pracy oraz usuwania ewentualnych usterek. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie oszczędności zarówno ze względu na niski poziom zużycia prądu, jak i braku konieczności utrzymywania kosztownego serwisu.

Copywriter

Copywriter

autor