Wyjątkowe wykorzystanie kwiatów Frezji

Kiedy myślisz o frezji, prawdopodobnie wyobrażasz sobie piękne i żółte kwiaty, które zobaczyć można niemal we wszystkich kwiaciarniach. Na uwagę zasługuje również zapach, który jest jedyny w swoim rodzaju – wyjątkowy i słodki. Uwielbiasz zapierające dech w piersiach, urokliwe bukiety ślubne? Frezje to najwłaściwsze rozwiązanie dla Ciebie! Bukiety tego typu z powodzeniem łączyć można z innymi kwiatami, takimi jak róże, protea czy nawet liście aloesu. Frezje są idealne do tworzenia prostych bukietów ślubnych, ponieważ mają silny zapach i niepowtarzalny wygląd! 

Najważniejsze porad dot. frezji do bukietów ślubnych

Robiąc bukiety z frezji nie musisz się martwić o znalezienie „odpowiedniego” koloru na swój ślub, ponieważ kwiaty te występują w ogromnej gamie odcieni – od jaskrawej żółci, przez pudrowy róż, aż po jaskrawą czerwień i biel. Jeśli chcesz stworzyć bukiet bazujący na dwóch podstawowych kolorach to doskonale się składa, ponieważ dostępne są również odmiany, w których płatki mają dwa różne kolory.

Jedyną istotną kwestią, o której należy bezwzględnie pamiętać jest to, że należy sięgać po jak najświeższe kwiaty – najlepiej takie, które zostały świeżo zebrane z pól. Trzeba będzie również pamiętać o ich odpowiednim nawodnieniu – jednym ze sposobów na przedłużenie świeżości frezji jest dodanie do wody odrobiny cukru.

Świeże frezje

Jeśli to możliwe, należy znaleźć frezje, które będą świeże i pięknie. Tylko wtedy oczarują zapachem, a Ty będziesz mogła cieszyć się ich słodką wonią przez cały dzień. Jeśli nie możesz znaleźć świeżych frezji, możesz również użyć innych kwiatów o silnym zapachu, takich jak np. lilie.

Poszukiwania zakończone sukcesem? Najlepiej frezje łączyć z innymi kwiatami, które mają subtelniejszy aromat, takimi jak róże. Oczywiście możesz je również łączyć z innymi rodzajami frezji, np. czerwoną, różową lub białą – jednak w takim zestawieniu na pierwszy plan bez wątpienia wyłoni się czarujący zapach frezji. Marzy Ci się niepowtarzalny bukiet ślubny? Frezje w połączeniu z innymi kwiatami bez wątpienia okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, która doda Ci niepowtarzalnego szyku, a dodatkowo sprawi, że będziesz błyszczeć jaśniej niż kiedykolwiek. Bezpieczną alternatywą może być również dodanie do bukietu suszonych frezji, które z powodzeniem zasuszysz samodzielnie w domu! Wystarczy, że świeże kwiaty pozostawisz w suchym miejscu na dwa do trzech tygodni – gwarantujemy, że obok takich dodatków w bukiecie ślubnym bardzo trudno jest przejść obojętnie. 

Bukiet ślubny jest obowiązkowym elementem każdej Panny Młodej. W związku z tym, że oprócz sukni ślubnej to właśnie on pełni rolę znaku rozpoznawczego – warto zadbać o to, aby był możliwie jak najpiękniejszy!

Redakcja

Redakcja