Bukiety ślubne z frezjami – hit czy przeżytek?

Frezje to jedne z najbardziej uniwersalnych i trwałych kwiatów, jakie można znaleźć. Wyglądają pięknie w każdym bukiecie ślubnym, ale stanowią również wspaniałe akcenty lub samodzielne kompozycje kwiatowe. W tym wpisie pokażemy kilka inspirujących pomysłów na wykorzystanie frezji w bukietach i kompozycjach ślubnych. Nieważne czy chcesz je mieszać z innymi kwiatami, czy też umieścić w ścisłym centrum bukietu – mamy kilka pomysłów, które bez wątpienia Cię zainspirują!

Decydując się na bukiety ślubne z dodatkiem frezji należy w pierwszej kolejności upewnić się, że wybieramy odpowiedni rodzaj kwiatów. Istnieje wiele różnych rodzajów, które mają różne zapachy i nieco różnią się od siebie wyglądem. Na przykład, chińskie kwiaty frezji są najczęstszymi typami frezji, jakie używany są w bukietach – zarówno ślubnych, jak i do domu. Mają one słodki zapach i występują w wielu pięknych, bazowych kolorach. Ponadto wybierając kwiaty frezji, upewnij się, że nie są one zwiędnięte lub odbarwione. Równie istotny będzie tu nienaganny zapach. Ciekawą alternatywą lub dodatkiem do świeżych kwiatów mogą okazać się również suszone kwiaty frezji, które wyglądają obłędnie w połączeniu z innymi suszonymi kwiatami.

Bukiet ślubny z frezjami? Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia

Frezje prezentują się pięknie, gdy są użyte jako akcenty w bukiecie, ale perfekcyjnie prezentują się również samodzielnie oraz jako dekoracja stołu.  

Zależy Ci, aby stworzyć zupełnie niepowtarzalny bukiet ślubny? Frezje w tym przypadku okażą się niepodważalnym strzałem w dziesiątkę, a największym ograniczeniem będzie wyobraźnia i preferencje. Bukiet ślubny z użyciem frezji doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznej i nieco skromniejszej wersji, jak i w połączeniu z odważnymi i intensywnymi kwiatami w mocnych kolorach. 

Frezje w bukiecie, czyli naturalny odświeżacz przestrzeni

Zapach frezji to naturalny poprawiacz nastroju, więc dlaczego nie zdecydować się właśnie na tę woń w trakcie najważniejszego dnia w swoim życiu? A co powiesz na wyjątkowy zapach zamknięty w poręcznej perfumetce? Z powodzeniem możesz wykonać je na bazie olejków eterycznych lub zrobić własny. Możliwości zatrzymania tego niepowtarzalnego zapachu na dłużej są szersze, niż mogłoby się wydawać.  

A co powiesz na stworzenie wyjątkowego odświeżacz powietrza, który delikatnie otuli Twoją wymarzoną salę weselną i dosłownie oczaruje gości? Takie specyfiki z łatwością wykonasz samodzielnie! 

Redakcja

Redakcja