Tuje – odmiany i ich zastosowanie

Tuje to bardzo wytrzymałe i łatwe w uprawie rośliny iglaste, najczęściej używa się ich do tworzenia żywopłotów, które stanowią pewną ochronę zarówno przed ciekawskimi jak i przed silnymi podmuchami wiatru. Od wielu lat są bardzo popularne, przede wszystkim ze względu na fakt, iż nie mają zbyt dużych wymagań, są łatwe w pielęgnacji a także mrozoodporne. W tym artykule dowiesz się jakie są odmiany tui i jakie jest zastosowanie tui! Z kolei w następnym wpisie podpowiemy, kiedy najlepiej jest sadzić tuje!

Tuje – odmiany

Tuje dzięki swojej zwartej budowie oraz interesującemu ubarwieniu są od wielu lat bardzo cenionymi roślinami ozdobnymi, w naszym kraju wśród najbardziej popularnych odmian tui można wymienić między innymi:

  • brabant;
    szmaragd;
    columna;
    yellow ribbon;
    oraz malonyana i spiralis.

Tuje – zastosowanie

Warto dodać, iż wysoko rosnące tuje są idealnym rozwiązaniem nie tylko żywopłoty, ale także stanowią doskonałą osłonę przed wiatrem, natomiast odmiany niskie mogą służyć jako elegancka dekoracja balkonów lub tarasów. W przypadku tui karłowatych mogą być wykorzystywane jako dodatkowy element skalniaków.

Copywriter

Copywriter

autor