Borówka amerykańska, czyli pyszna i popularna roślina jagodowa

borówka amerykańska

Borówka amerykańska to roślina jagodowa, która w ostatnich latach sukcesywnie zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest ona nie tylko pyszna, ale i zdrowa, dlatego często określa się ją mianem superfoods. Jej umiejętna uprawa przynosi wymierne zyski, jednak nielicznym udaje się doczekać dorodnych owoców. Niezadowalające efekty są zazwyczaj wynikiem nieodpowiedniego nawożenia, które jest niezwykle istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Wymagania nawozowe borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska nie jest wymagającą rośliną w kwestii dostarczania składników pokarmowych, czyli nawożenia. Jednocześnie poprzez płytkie zakorzenienie ma ona ograniczoną zdolność pobierania z gleby potrzebnych związków. Ponadto korzenie rośliny są pozbawione włośników, które są zastępowane przez niewielkie korzenie. Te wszystkie czynniki sprawiają, że borówka amerykańska nie ma dużych wymagań nawozowych, jednak mimo tego nie można zaniedbać jej odpowiedniego dokarmiania. To, co ucieszy wielu fanów przydomowych ogródków oraz ogrodów na balkonie to fakt, że borówka amerykańska z łatwością wyrasta z donic. Nie potrzebuje grządek, dużej powierzchni do tego, by wydać pyszne, obfite plony!

Wybór gleby pod uprawę i nawożenie borówki amerykańskiej

Dla dokładnej analizy gleby warto ją oddać do Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej. Umożliwi nam to nawożenie gleby w brakujące składniki pokarmowe. Jednocześnie powinniśmy pamiętać o tym, że nie tylko niedobór, ale i nadmiar składników pokarmowych, negatywnie wpływa na roślinę. Bezdyskusyjnie, borówki potrzebują kwaśnej gleby i źle reagują na wodę z kranu, która obniża jej pH. Warto zatem zbierać deszczówkę lub odstawiać wodę na kilka dni w zaciemnione miejsce i dopiero taką podlewać borówkę amerykańską.

Copywriter

Copywriter

autor