Szybkorosnące drzewa do ogrodu- przegląd najmodniejszych gatunków

Decydując się na własne mieszkanie, zwykle zakładamy również ogród. W związku z tym, że większość z nas marzy o tym, aby przestrzeń przed domem zachwycała w możliwie jak najszybszym czasie, pielęgnujemy roślinność i dbamy o detale. W tym przypadku czas jest zdecydowanie naszym sprzymierzeńcem. Ciekawym rozwiązaniem, który nieco skróci czas oczekiwania na upragniony efekt, jest wybór drzew, które rosną znacznie szybciej niż klasyczne rośliny ogrodowe. O jakich mowa? Szczegóły w artykule. 

Brzoza pożyteczna

Jest to drzewa, które w ostatnim czasie zyskało sporą popularność, będącą przede wszystkim wynikiem nietypowego, ale bardzo atrakcyjnego wyglądu. W tym przypadku łuszcząca się kora wbrew pozorom wcale nie jest oznaka choroby, ale dodatkowym walorem wizualnym. Drzewo to posiada drobne, zielone listki, odrobinę większe niż w przypadku brzozy brodawkowatej. Jesienią zmieniają one kolor na żółty. Brzoza pożyteczna osiąga wielkość od 7 do nawet 10 metrów. Co więcej,  jest ona niezwykle bezproblemową rośliną. Aby zachwycać wyglądem, potrzebuje wyłącznie odpowiedniej ilości promieni słonecznych. 

Wierzba płacząca

To kolejny rodzaj drewna, który może poszczycić się ekspresowym tempem wzrostu. Wierzba płacząca, nazywana niekiedy również żałobną uznawana jest za jedno z najbardziej romantycznych drzew. Zwisające gałęzie z długimi pędami atrakcyjnie kołyszą się na wietrze, potęgując tajemniczość. Ponadto jest doskonałym schronieniem w upalne dni! Delikatne gałązki obfitujące w niewielkiej listki dodają mu lekkości i powabu. Warto dodać również, że drzewo to wprost uwielbia słońce!

Copywriter

Copywriter

autor