Kwiaty doniczkowe idealne do ogrodu

Mnóstwo osób, które w ostatnim czasie stało się posiadanie własnego domu, zastanawia się nad wyglądem ogrodu. Jest on przecież wizytówką posesji, w związku z czym warto o niego zadbać. Kluczem do sukcesu i spojrzeń przepełnionych zachwytem są oczywiście rośliny! Jakie kwiaty doniczkowe będą strzałem w dziesiątkę? Ważny jest przecież nie tylko wygląd, ale również uprawa. 

Nie jest tajemnica, że od dłuższego czasu kwiaty doniczkowe stały się integralną i nierozłączną częścią ogrodów. W zestawieniu z wieloma krzewami spójną i zachwycającą całość. Aby tak jednak było, konieczny jest właściwy wybór roślin. 

Konwalie majowe to jedna z tych kwiatowych propozycji, która zdecydowanie najlepiej czuje się w cieniu. Jej urokliwe, aromatyczne i obłędnie pachnące kwiaty mogą z powodzeniem rosnąć nawet pod drzewami. Co więcej, mróz, wiatr czy susza nie stanowią dla niej żadnego problemu. Najważniejsze w jej uprawie jej zapewnienie odpowiedniego podłoża. W tym przypadku gleba powinna być żyzna i lekko próchnicza. 

Niecierpek o kolejny kwiat doniczkowy, który może stać się prawdziwą ozdobą ogrodu. Najlepiej sadzić je w połowie maja, pamiętając o żyznym i wilgotnym podłożu. Susze i brak dostępu do wody mogą mieć dla nich opłakane skutki.  

Z kolei aksamitki to jedne z tych kwiatów, które nigdy nie wychodzą z mody. Oprócz tego, że zachwycają wyglądem, mogą poszczycić się również niezwykle ważną i użyteczną właściwością. Aksamitki odstraszają owady i gryzonie! 

W takim połączeniu letnie i wiosenne ogrodu zachwycać będą towarzystwem roślin.

Copywriter

Copywriter

autor