Kilka słów o szałwii omszonej

szałwia

Szałwia omszona to roślina, która naturalnie występuje w środkowej, południowej i wschodniej Europie, a także w zachodniej Azji. Roślina w naszym kraju zyskała olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na wyjątkowe kwiaty fioletowego koloru, obok których nie sposób jest przejść obojętnie.

Czym charakteryzuje się szałwia omszona?

Szałwia omszona to kwiat, który może osiągać od 40 do nawet 60 cm wysokości. W związku z tym, że jego pędy są bardzo liczne i obfite, tworzy rozłożystej i pokaźnej wielkości krzewy. Nazwa nie jest tu kwestią przypadku, ponieważ posiada dodatkowo omszone pędy i liście. Co więcej, oprócz fioletowego koloru kwiatu. Niejednokrotnie jego kwiaty są różowe, białe, a nawet niebieskie.

Wiele osób zastanawia się, kiedy kwitnie szałwia omszona. Otóż okres kwitnienia trwa od czerwca do września. Z rośliny tej można stworzyć wyjątkowe kompozycje, które nadadzą ogrodowi czy mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru. Olbrzymią zaletą jest również dostępność. Nasiona szałwii omszonej znajdziesz w sklepie internetowym oraz ogrodowych sklepach stacjonarnych. Co więcej, szałwię omszoną można ustawić w pojemnikach, tworząc tym samym dekoracje na balkon, parapet czy meblościanki w stylu retro. Więcej informacji o mieszkaniu w stylu retro znajdziesz tutaj.

Pielęgnacja szałwii omszonej jest banalnie prosta!

Jak pielęgnować szałwię omszoną? Aby roślina zachwyca niesamowitymi kwiatami, należy pamiętać o tym, że najlepiej czuje się w ciepłych i nasłonecznionych miejscach. W związku z tym, że jest to gatunek mrozoodporny, doskonale poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Kwiat jakim jest szałwia omszona, nie najlepiej czuje się w posadzony w ciężkich i podmokłych glebach. Co więcej, bylina uwielbia być dokarmiana przez różnorodne nawozy organiczne, a także te w formie płynnej. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że roślina nie wymaga nadmiernego podlewania. Obfite ilości wody konieczne są wyłącznie bezpośrednio po siewie, a także w kilku pierwszych tygodniach po posadzeniu. Później poradzi sobie nawet z krótkotrwałą suszą.

Szałwia omszona dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi zyskała całkiem spore grono wiernych miłośników. Nie ma w tym nic dziwnego. Obok stworzonych na jej bazie kompozycji, nie sposób jest przejść obojętnie!

Copywriter

Copywriter

autor