Nasze szkolenie indywidualne 

Szkolenie indywidualne 

Szkolenie indywidualne JEDEN-NA-JEDEN, czyli trening indywidualny z psem to szkolenia przeznaczone dla czworonogów w każdym wieku, a także ich właścicieli (także bez ograniczeń wiekowych ;)) . Szczególnie przeznaczone jest dla tych psiaków, które mają problemy z treningami w grupie, nie mogą się skupić lub ze względu na stany lękowe powinny trenować samodzielnie. Korzyści, jakie niesie ze sobą trening wywierają pozytywny wpływ zarówno na psów, jak i ich właścicieli. To doskonała okazja nie tylko okazja do nauki, ale również niezapomnianej zabawy oraz nawiązywania pozytywnej więzi pomiędzy człowiekiem a czworonogiem

Dla kogo szkolenie jeden na jeden?

W naszym szkoleniu jeden na jeden uczestniczyć mogą zarówno dorosłe psy, jak i szczenięta. Z pewnością doskonale sprawdza się dla posiadaczy zwierząt z zaburzeniami zachowania czy też w przypadku pupili, które były adoptowane przez swoich właścicieli. Takie zwierzaki bardzo często mają za sobą trudne przeżycia i w związku z nimi cierpią na stany lękowe czy traumy, objawiające się m.in. problematycznym zachowaniem, a niekiedy także agresją.

Dlaczego warto wybrać szkolenie jeden na jeden?

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z naszego szkolenia jeden na jeden? Otóż korzyści jest naprawdę sporo. Treningi są indywidualne, co oznacza nie tylko mniejszą ilość uczestników szkolenia, ale również indywidualne podejście do każdego klienta. Terminy takich szkoleń są ustalane z każdym właścicielem czworonoga, przede wszystkim po to, aby zapewnić odpowiednią ilość czasu niezbędnego do ich przeprowadzenia. Niezwykle ważne jest tu także odpowiednie nastawienia właściciela. Jeśli bowiem myślami będzie on gdzie indziej lub będzie czekał jedynie na zakończenie szkolenia, to stan ten z pewnością udzieli się również psu, przez co nie przyniesie zamierzonych efektów. 

W szkoleniach jeden na jeden bardzo wiele uwagi przywiązuje się przede wszystkim do opracowania odpowiedniego programu szkolenia. Jest on indywidualnie dobierany tak, aby zaspokoić potrzeby każdego zwierzęcia i zapewnić mu odpowiednią i przede wszystkim skuteczną naukę. Dlatego też w sytuacji, gdy właściciel nie jest do końca zorientowany w potrzebach swojego pupila, zaleca się przeprowadzenie konsultacji z behawiorystą, który określi nie tylko problemy i potrzeby zwierzęcia, ale również wskaże proponowane kierunki działania. To z pewnością pomoże w wybraniu odpowiedniego programu szkolenia. W przypadku niektórych zwierząt konieczna może być właściwie przeprowadzona nauka podstawowych komend czy chodzenia na smyczy. Z kolei inne zwierzaki mogą potrzebować pokonania problemów emocjonalnych. Z pewnością bez względu na program oferowanego szkolenia, bardzo istotne jest to, że pozwala ono na nawiązanie odpowiedniej więzi pomiędzy psem a jego właścicielem. Szkolenie ponadto na być dobrą zabawą  -zarówno dla czworonoga, jak i jego właściciela. 

Co ważne, podczas takich szkoleń nie tylko psy, ale również ich właściciele nabywają nowych, niezwykle przydatnych umiejętności. Poprawa relacji pomiędzy psem a jego właścicielem pomaga w krótkim czasie opanować wiele problemów emocjonalnych zwierzęcia. Szkolenia jeden na jeden polecane są również osobom, które po raz pierwszy zdecydowały się na posiadanie psa i nie do końca wiedzą, jak sobie poradzić ze swoim czworonogiem.

Jakie korzyści daje szkolenie indywidualne?

Szkolenie indywidualne to przede wszystkim w pełni dopasowanie programy treningów, które pozwolą znacznie skuteczniej i szybciej rozwiązać problemy szkoleniowe czworonoga. Ponadto w przypadku zwierząt ze stanami lękowymi czy też po traumatycznych przeżyciach indywidualne szkolenia pozwolą znacznie spokojniej i oczywiście skuteczniej przeprowadzać i wprowadzać kolejne etapy nauki. Szkolenia indywidualne są polecane także dla właścicieli, którzy nie wiedzą jak prawidłowo szkolić i wychowywać psa. Wielu właścicieli zdając sobie sprawę, że wina leży po ich stronie, stresuje się zdecydowanie bardziej podczas szkoleń grupowych. Powodem może być m.in. przyznanie się do błędu przed innymi, obcymi osobami. W czasie szkoleń indywidualnych treser skupia się wyłącznie na jednym psie i jego właścicielu, na bieżąco może więc korygować nawet najmniejsze błędy i niedociągnięcia. 

Zapewnij sobie i swojemu psu najwyższy komfort podczas nauki, wybierając właśnie szkolenia indywidualne. Z pewnością w krótkim czasie zauważysz postępy, objawiające się znacznie lepszą współpracą ze swoim ukochanym pupilem. Odpowiednie szkolenie zapewni ci możliwość bezstresowego spaceru z psem czy też odpowiedniego wychowywania, dbając o zapewnienie wszystkich jego potrzeb. Szkolenia mają doskonały wpływ na komfort psychiczny właścicieli, zapewniając jednocześnie znacznie lepsze samopoczucie. Nie zapominajmy, że psy są członkami rodziny. Warto dołożyć wszelkich starań, aby żyło im się pod naszym dachem jak najlepiej!

Redakcja

Redakcja